Tunnid toimuvad neljapäeviti kell 15.00-16.00 ja 16.30-17.30.
Oodatud on kõik beebid ja mudilased alates 6. elukuust kuni 3. eluaastani (koos lapsevanemaga). Tundi juhendab Triin Orunurm – ema, psühholoog ja lasteaiaõpetaja
.

Tunni esimeses pooles laseme loovusel lennata ja avastame maailma mudilaste jaoks ohutute mitmekesiste vahenditega. Õpime tundma erinevaid tekstuure, materjale ja töövahendeid – katsetame, vaatame, kuulame, rebime, värvime, märkame, mängime pille ja oleme igatepidi loovad. Läbi tegevuste arenevad lapse kehatunnetus, peenmotoorika, silma ja käe koostöö, lapse ja vanema vaheline side, sotsiaalsed oskused, sõnavara, lapse minapilt ja palju muudki. Iga tund on omanäoline ja lapse arengut toetav. Enamasti saab tunnist koju kaasa võtta oma loodud kätetöö, kuid põhirõhk on siiski loomise protsessil, mitte niivõrd tulemusel. Teeme ka ühistöid ja loovaid tegevusi, mis on talletatavad südamesse.

Tunni teine pool on pühendatud lapsevanemate vestlusringile. Kuni lapsed meie seltsis mänguasju avastavad või loovustöid lõpetavad, avame meie põnevaid teemasid vanemlusest, lapsekasvatusest, peresuhetest ja lapse arengust. Kas oled otsinud selgitust oma lapse jonnihoogudele? Kas üldse ja mis vahet on nutul ja jonnil? Oled mõelnud, kuidas järgmise lapse perre lisandumisel vanemat last uue olukorraga kohanemisel toetada? Soovid teadmisi lapse kõne arengu teooriate ja selle toetamise teemadel? Kuidas toetada oma last lasteaeda või hoidu minekul? Kindlasti on Sul lapsekasvatamise teekonnal tekkinud veel palju-palju teisigi mõtteid ja küsimusi. Vestlusring on ideaalne ja turvaline koht nende teemade käsitlemiseks. Juhatan sisse päevakorrale valitud teema nii teoorias omandatud kui praktikas kogetust lähtuvalt ning kõik vanemad on oodatud kaasa rääkima ja oma rikastavaid kogemusi antud teemal üksteisega jagama. Peagi märkad, et paljudel lapsevanematel on teatud hetkedel sarnased “probleemid” ja tunded. Kes soovib, võib jääda ka üksnes kuulaja rolli, kedagi rääkima ei survestata. Loodetavasti leiavad vestlusringis mitmed küsimused omale vastuse ja saab tunnist lahkuda mõne huvitava mõtte või teadmise võrra rikkamalt.

Vaata lisainfot koduleheküljelt ning registreeri ennast tundi t.orunurm@gmail.com

Tule, aitame lastel üheskoos luua ja avastada!