Ammustest aegadest on usutud, et tuled taevas olid hinged ning neil on maagilised võimed. Teadagi on virmalistes lummav ilu, kuid sajandist sajandisse koheldi neid imelisi valgusvihte suure austusega. Põhjamaalased õpetasid põlvest põlve, et kui lugupidamatult suhtud virmalistesse, siis tabab sind ebaõnn. Teisalt aga põhjamaine mütoloogia räägib, et virmalised olid peegeldused või kuma naissõdalase Valkyrie kilpidest ja soomusrüüst.

Üks on aga kindel – Saamidel (ehk laplastel) on virmaliste jaoks sõna „guovssahas“, mis tõlkes tähendab „valgus, mida kuuled“. Tallinna Tehnikaülikool toob teieni valguse, mida on kuulda suursuguselt kajamas Kaja Kultuurikeskuses 11. detsembril algusega kell 18:00.

Virmalisi loovad heliga dirigendid Rihards Zariņš ja Austėja Pėželytė.

Olenemata keerulistest aegadest soovime ümbritseda võimalikult paljusid muusikaga, seega esimest korda meie kammerkoori ajaloos viime kontserdi läbi kahel moel – lisaks füüsilisele kontserdile on võimalik meiega tähistada 55. sünnipäeva ka online’is.

Tule tähista meiega virmalisi kui ka meie 55. tegevusaasta täitumist!

NB! Kontserdil kehtivad valitsuse poolt kehtestatud reeglid, seega palun haara kaasa oma vaktsineerimis- või koroona läbipõdemise tõend.