Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts ja Tallinna Ülikooli rahvatantsuansambel Soveldaja kutsuvad: 13. novembril 2020. aastal VII Tallinna ja Harjumaa talvisele tantsupäevale “13 õnnekeerutust”.
Talvine tantsupäev on kujunenud toredaks traditsiooniks, toimudes seekord juba seitsmendat korda. Ürituse eesmärgiks on koondada rahvatantsurühmi ja kollektiive Tallinnast ning Harjumaalt talvisele ühisüritusele, pakkudes sellega kõikidele rühmadele esinemisvõimalust ja taaskohtumisrõõmu ning väärtustada Eesti pärimuskultuuri. Sel korral viime ürituse kesklinnast välja, Mustamäele, värskelt renoveeritud Kaja Kultuurikeskusesse.

Selleaastase talvise tantsupäeva teema valikul inspireeris kõige rohkem ürituse toimumise kuupäev – 13. märts on reede ning lisaks toimub tantsupäev 7. korda, seega innustasid meid rahvauskumused ning mõtisklused õnne ligitõmbamise ümber.
13 ja reedet on alati müstiliseks peetud. 13 on iidne õnnenumber, reede on aga teatavasti armastuse ja rõõmu päev. Ka rahvaluulearhiivis on hulgaliselt näiteid, kus 13. ja reede on hoopis õnnetoov päev ja näiteks inimest, kes sellisel päeval on sündinud, peetakse eriti õnnistatuks. 13 ja reedet on oma maagilisuse tõttu soovitatud kasutada ka erinevate küllust
toovate rituaalide läbiviimiseks.

Talvepäeva repertuaari oleme valinud tantsud kogumikest “Vanad seltskonnatantsud” (K. Torop) ja “Viron vakka”. Kirjeldused, noodid ja muusikafailid leiad siit: https://drive.google.com/drive/folders/1UjQ58R6-YPB3wa6uZv2fd5PfZMCxtxgY?usp=sharing. Tantse saadab ansambel Lõõtsavägilased. Iga tantsu eel teeme tantsu tutvustuse ja selgitava ettetantsimise, et kaasa saaks tantsida ka publik.

Ürituse ajakava:
18.45 Kogunemine Kaja Kultuurikeskuse parklasse
19.00 Tantsupäev algab! Pärimustantsude ühistantsimine

Osalemine on kõigile TASUTA!

Registreeri oma tantsuseltskond hiljemalt 25. veebruariks 2020:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeX11Pf4uVa34OMWx-6h68w7sanAlt6UiQXs2f0gt2QAa_G4A/viewform

Lisainfo: Erika@errs.ee, elo@tantsuagentuur.ee