Kaja koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga toob teieni järjekordse kontserdi sarjas Kaja kammerkontsert.

23.03 algusega 18:00 astuvad teie ette Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tudengid Iris Eva Aabloo, Triin Veissman ja Reet Ruubel. Esitusele tuleb nii soolorepertuaari, klaverisaatega lugusid kui kahe viiuli teoseid.

Iris Eva Aabloo ja Triin Veissmann on koos musitseerinud 2016. aastast. Neid seovad ühised õpingud Tiiu Peäske ja Triin Ruubel-Lillebergi käe all.

Triin Veissmann (2002) alustas viiuliõpinguid 2007. aastal Pärnus Maire Varma juhendamisel.

  1. aastal lõpetas Veissmann Tallinna Muusikakeskkooli kuldmedaliga õpetaja Tiiu Peäske ja Triin Ruubel-Lillebergi viiuliklassis. Samast aastast jätkab ta õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Triin Ruubel-Lillebergi juhendamisel.

Veissmanni saavutuste seas on Gerald Knolli eripreemia Eesti keelpillimängijate konkursil (2020), laureaaditiitel ESTA noorte keelpillimängijate konkursil (2019), diplom IX Shavshinsky nim rahvusvahelisel konkursil Peterburis jm.

Ta on osalenud paljude ansamblite töös ning soleerinud erinevate orkestrite ees. Samuti on ta võtnud osa meistriklassidest ja -kursustest nii Eestis kui välismaal.

Veissmann on täiendanud end Eva Bindere (Läti/Itaalia), prof David Watkini (Šotimaa), Feodor Ševrekuko (Venemaa) jpt käe all. Lisaks tunneb ta huvi barokkmuusika vastu ja on korduvalt osalenud Arte dei Suonatori barokkinterpretatsiooni kursustel Poolas.

Iris Eva Aabloo (2001) alustas oma viiuliõpinguid 7-aastaselt Tartu I Muusikakoolis õpetaja Kai Rebase juhendamisel. 2016. aasta sügisest jätkas ta õpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis Tiiu Peäske juures, lõpetas 2021. aasta kevadel kooli kuldmedaliga. Sellest sügisest õpib Aabloo Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Triin Ruubel-Lillebergi klassis.

Ta on osalenud mitmetel üleriigilistel konkurssidel ning saavutanud auhinnalisi kohti. Aabloo on mänginud mitmetel TMKK galakontsertidel, samuti Tallinna Kammerorkestri ees TMKK kontsertidel „Kivimäe virtuoosid“. Ta on osalenud edukalt ka klaverikvinteti koosseisuga rahvusvahelisel kammermuusika konkurss-festivalil In Corpore.

Aabloo on täiendanud end suviti erinevatel meistrikursustel nii Eestis kui ka välismaal: Astona International suvekursusel, Kuhmo kammermuusika festivali kursusel, Royal Conservatorie of Scotland keelpillikursusel, Järvi Akadeemias ning rahvusvahelistel Hiiumaa keelpillikursustel.

Meistriklasse on ta saanud hinnatud professoritelt ja muusikutelt, nende seas Triin Ruubel-Lilleberg, Mi-Kyung Lee, Kristoffer Dolatko, Eva Bindere, Dejan Bogdanovich, Karolina Weltrowska ning Andrea Gajic.