Kaja on kvaliteetset kultuuri väärtustav kultuurisõlm, kus kohtuvad entusiasm, loovus ja sünergia.

Kaja on kaasaegne ja tark. Kaja kaasaegsed süsteemid teevad sellest erakordselt kasutajasõbraliku hoone, kus tehniliselt lihtsamat üritust saab juhtida nutiseadmest. Tehniliselt keerulisemate ürituste korraldamiseks on Kajas eeskujulik valgus- ja helitehnika.

Kaja on multifunktsionaalne. Kaja saalis saab korraldada teatrietendust, pidu, kontserti või konverentsi. Kaja saal mahutab lahedalt 303 mugavat teatritooli või banketilaudu ja -toole kuni 250 inimesele.

Kaja on hooliv ja keskkonnasäästlik. Tuled süttivad ja kustuvad automaatselt, elektrit toodavad katusel olevad päikesepaneelid ja head sisekliimat aitab hoida kukeharjast katusekate.

Kaja väärtused:

  • Avatus – Kajas on kunsti ja kultuuri tegemine ja tarbimine kättesaadav kõigile inimestele
  • Kogukonnakesksus – Kaja on eelkõige pika ajaloo ja traditsioonidega kogukonnakeskus
  • Mitmekesisus ja paindlikkus – Kaja maja on universaalne ja sobib muusika-, teatri-, tantsuürituse ja konverentsi korraldamiseks ning huvitegevuste läbiviimiseks
  • Usaldus ja koostöö – Kaja töökorraldus põhineb usaldusel ja kaasamisel

Kaja ajaloost

Tänase Kaja eelkäija oli Mustamäe II mikrorajoonis 1966. aastal avatud 400 istekohaga kino. Kino projekteeris arhitekt Raul-Levroit Kivi ja sellest sai tallinlaste jaoks armastatud kohtumispaik, mida tunti ka laiemalt Eestis.  Kinomaja lõpetas tegevuse 1997. aastal ja 2001. aastal asus rekonstrueeritud hoones tööle Mustamäe Kultuurikeskus Kaja.

Endine kinohoone lammutati kevadel 2018 ja juba aasta hiljem, 2019. a maikuus avas sama koha peale ehitatud hoones uksed tänane Kaja.