Menukas suhtekomöödia lõpuks ka Eestis

Head huumorit hindaval vaatajal on 2025. aasta 23. märtsil võimalus saada tubli annus positiivsust, kui külastab Kultuurikeskuses Kaja etenduvat populaarset teatrietendust „Läbikäidav magamistuba“.

Lavastuse loominguline meeskond Lätist tunneb heameelt võimaluse üle tuua see eesti keelde tõlgitud vallatu ja teravmeelne olustikukomöödia Eestis armastatud näitlejate kaasabil ka siinse publiku ette.

Laval astuvad üles:
Kaisa Selde
Ingrid Margus
Martin Kork
Kristjan Kasearu
Ragnar Uustal

Suhteteema aktuaalsus ulatub üle riigipiiride, mistõttu soovib loominguline meeskond seda humoorikat ja andekat lugu jutustada ka Eesti vaatajale. Etenduse lavastaja on Läti Kunstiteatri (Dailes teātris) üks juhtivaid näitlejaid Imants Strads, autor, lavastus- ja kostüümikunstnik on aga näitleja Ivo Martinsons. Meeskonda täiendavad teisedki hinnatud Läti loovisikud ning osades on suurepärased Eesti näitlejad. Sellisest rahvusvaheliste kultuuriprotsesside vahetusest Balti riikides võidavad nii teatriprofessionaalid kui vaatajad. Seda alati välja müüdud situatsioonikomöödiat on Lätis etendatud juba mitu hooaega. „Läbikäidav magamistuba” on publiku positiivse hinnangu pälvinud kogu Lätis. Paljud vaatajad on tunnistanud, et etendus ei paku mitte ainult võimalust kõhutäie naerda, vaid paneb ka mõtlema, mida teeme ise, kui suhted muutuvad rutiinseks.

„Läbikäidava magamistoa” aluseks on valedevaheline seos, kuidas üks vale loob järgmise. Huumor vaheldub dramaatiliste episoodidega, mis vaatajat ükskõikseks ei jäta. Lavastajal on õnnestunud luua kordumatu lugu, mille tegevus leiab aset peaaegu üheaegselt kahes magamistoas kõrvutiasuvates korterites. Komöödia sunnib vaatajat vastama küsimustele – kui ausad me üksteise vastu oleme ja kas pikantsete eluseikluste otsimine on ikka küünlaid väärt?

Kestus ca 2h, ühe vaheajaga
Vanusepiirang 12+