Kaja fuajees ja valges saalis on avatud Mati Hiisi näitus ”Fotod” 22. august kuni 20. september. Näitus on kõigile huvilistele tasuta!
Eesti loodusfotograafide paremikku kuuluv Mati Hiis (s.1946) näitab sel näitusel värvi ja vormi salapärast mängu looduses. Mitmetel konkurssidel auhinnatud pilte näeb sellel näitusel vähe: valituks on osutunud hoopis tööd, mida autor tahab teistega jagada. Esile tuleb nüansseeritud värvi- ja vormimäng; vaatajale avaneb isikupärase nurga alt nähtud Eesti maastik – vahel lausa eksootilisena näivas ilus.
Tihti me möödume, märkamata seda, mis jääb meie jalge alla – rääkimata meie ümbrusse jäävast. Kui palju on neid hetki, mis jäävadki ainult unistustesse, sest see ainuõige hetk on läinud; valgusemäng ei kordu enam kunagi. Aega ei saa tagasi keerata, seda võib vaid ette aimata …
Võrratuid vaateid võib vahel avastada mõnest pealtnäha ilmetust tihnikust; nagu ilmutusvannis, saab nähtamatu äkki nähtavaks. Jahiõnn ja reaktsioonikiirus mängivad lõpptulemuses väikest osa: leitud motiivi on fotograaf sageli taas külastanud, ette aimates õiget hetke ja valgust.
Tihti räägitakse hobide ja töö kattumise puhul “õnnest“. Tegelikkuses on see täiesti väär , sest kui sa ühte pead tegema, siis teist ei saa tegemata jätta ja ongi nokk kinni ja saba lahti……….
Kaunist näituseelamust!