Tarbekunstiselts CDE näitus “MUSTAMÄE KEVAD”
Mustamäe Kultuurikeskuses Kaja 4. aprillist kuni 6. juunini

Pannes kirja märksõnad, mis Mustamäe iseloomustamiseks esmaselt meenusid, saime valdavalt rõõmsa rohelise looduslähedase tulemuse: ajahambale vastu pidanud vabaplaneeringulised elamud, mida ühendab avatud majadevaheline rohelus. Lisaks Männi park, Linnu tee….Märgilise tähendusega on muidugi trollibuss. Siidi maalisid: Regina Ernist, Eelin Tiidema, Tiiu Saar, Helju Kraus, Kersti Otu, Helle Paulson, Natalja Son ja Lea Teeääre.

Ajakulgemise markeerimiseks tegime keraamilisi seinakelli. Iga kell on omamoodi, nii nagu autoridki. Lisaks keraamilised raamid. Keraamikaga tegelesid: Eelin Tiidema, Helju Kraus, Kersti Otu, Evelin Haljas, Helle Paulson, Külli Mihkla, Johanna-Maria Hints, Sandra Müür, Kadi Villem, Imbi Mihheljus, Regina  ja Lea Teeääre.

Kogu kontseptsioonil hoidsid silma peal Eelin Tiidema, Regina Ernist ja Evelin Haljas.

Tarbekunstiseltsi CDE alguseks on sügis 1976, kui alustas tööd Tarbekunsti Rahvaülikooli käsitööselts “CDE kõigile“. Toona tegeleti paljude käsitööerialadega: portselanimaal, nahkehistöö, gobelään, korvipunumine, metallehistöö, taimeseade, muhu tikand, siidimaal ja keraamika. Aastate jooksul on seltsi korraldatud käsitöökursustel osalenud sajad inimesed erinevatelt elualadelt sh akadeemilise kunstiharidusega inimesed. Töö toimub  septembrist maini ja näitusi korraldatakse igal aastal. Kõige populaarsemaks on osutunud keraamikaring. Tegeletakse ka klaasi, portselani ja siidimaaliga.

Kui tekkis huvi ja soov meiega koos käsitööd teha, palun helistage või kirjutage. Eelnev kogemus ei ole oluline.

 

KONTAKT:

Tarbekunstiselts CDE
keraamika.cde@gmail.com
520 5932