Tinchen Rais sündis 26. juulil 1970 aastal Tallinnas.

Joonistama hakkas ta juba väga noores eas, aga tõsisemalt alustas kunsti tegevusega alates kahekümnendast eluaastast. Luues oma isiklikke pilte hakkas ta huvi tundma mitte ainult maalikunsti vastu vaid ka skulptuuride ja arhitektuuri vastu, olles ennast iseseisvalt kunstivallas harinud ja maalinud järele tuntud kunstnike töid.

Umbes peale 15 aastat tööd iseendaga otsustas ta oma kunstitöid näidata professionaalsetele kunstnikele, et saada hinnangut oma kunstitöödele. Tema pilte ja kunstitöid hindasid kõrgelt kolm Eesti kunstnikku, üks neist pakkus isegi koostöö võimalust ühise näituse korraldamise raames, kuid see jäi kahjuks kunstniku tõsise närvivapustuse pärast ära.

Tinchen Rais maalid olid põhiliselt kahes stiilis – portreemaalid ja natüürmort, kuid kohata võib töid kus on kujutatud ka maastiku maali tehnikat kui ka abstraktset kunsti stiili.

Tema maalidest kajab läbi ere individuaalne eneseväljendus, unikaalne ja intensiivne värvide kasutus ning tugev energeetika. Kunstnik justkui siseneb õrnalt ja peenelt maali sisemusse – olgu selleks inimene või ese ning toob maali juures välja selle erilised tunnused nii sügava sisemise kui ka välise ilu.

Antud näitusel on välja toodud kõigest väike osa kunstnik Tinchen Rais loomingust.