Sellel kontserdil kuulame Vello Orumetsa poolt kuulsaks lauldud laule juba tema sõprade Boris Lehtlaane, Toomas Anni ja kauaaegse Laine liikme Merle Lilje esituses, suutmata seejuures unustada seda toredat ja andekat meest ennastki!

Vello Orumets (28.06. 1941, Viljandi – 26.05. 2012 Tartu)

oli selle eesti estraadilauljate põlvkonna särav esindaja, kes alates kuldsetest kuuekümnendatest kuni praktiliselt oma lahkumiseni on salvestanud sadu ja sadu eestlastel südameisse jäänud laule. Siin oli palju hetke lääne kuumemaid hitte, kuid palju ka nn sotsialismimaade autorite heliloomingut, mida tollane repertuaaripoliitika karmilt nõudis. Kui lääne hittidega oli asi lihtne, siis oskus meie sõprade loomingust pärle üles leida, oli Vellol eriline. Tema esituses muutusid need ka meie rahva lemmikuteks. Võiks esile tuua Bulgaaria laulukuulsuse Emil Dimitrovi, kelle repertuaarist Vello mitmeid laule suutis meilgi hitiks laulda. Kuulsaim ilmselt „Hüvasti, Maria“, mis sellel kontserdil avatakse veidi teises võtmes. Ka läti helilooja Raimonds Paulsi loomingust said meil lausa rahvalauludeks „Kurzeme“ ja „Merevaik“. Kuid Vellole kirjutasid laule ka meie kuulsamad heliloojad. Kes ei mäletaks selliseid palu nagu Arved Haugi „Rannapiiga“ ja „Kui kõnnib mannekeen“, Arne Oidilt „Miniseelik“ ja „Emajõgi“, Avo Tamme „Aeg annab kõik“, Uno Naissoo „Meremuinasjutt“.  Muide, Vello Orumets oli väga kiire salvestaja – temale kuulub näiteks omalaadne rekord – ühe päevaga saadi linti 14 pala ehk terve plaaditäis!

Meenutame, et Vello sündis ja käis koolis Viljandis, kus ta juba II klassis tüdrukuteansambli solistina lavale sattus. Hiljem oli ta Viljandi Tikuvabriku ansamblis ning 1959.a avastas noormehe helilooja Gennadi Podelski, kes Vello oma kuulsusse naisansamblisse Laine solistiks kutsus. Lainega oli Vello „abielus“ lausa 17 aastat ning läbi sai sõidetud praktiliselt terve Nõukogude Liit ja külastatud sotsmaid. 1978-1988 oli Vellol oma ansambel Erfia ning seejärel jäi ta vabakutseliseks, kellel jagus töid ja tegemisi elu lõpuni. Vello Orumets on saavutanud kõrgeid kohti estraadilauljate võistlustel nii Eestis kui üleliidulistel.

Vähetuntud on fakt, et Vello Orumets unistas hoopis näitlejakarjäärist, kuid lavakunstikateedri asemel astus hoopis Pedagoogilisse Instituuti muusikapedagoogikat õppima ja paralleelselt Filharmoonia estraadistuudiosse, mille ka lõpetas ning 1960.aastast oli ta kutseline laulja.

Vello oli eriliselt sooja tämbriga solist, kellele oli iseloomulik hea diktsioon ja intonatsioonipuhtus. Ta oli laulja, kes suutis laval eredalt särada ning oma temperamendiga haarata kuulajaid.

Meenutamist väärivad sajad ja sajad tema enda poolt mõnusa huumoriga jutustatud kummalised juhtumised pikkadelt kontsertreisidelt, mida ta kohtumisõhtutel ning raadio ja telesaadetes meelsasti jagas.

13. aprillil kell 19:00 algaval kontserdil kuulame Vello Orumetsa poolt kuulsaks lauldud laule juba tema sõprade Boris Lehtlaane, Toomas Anni ja kauaaegse Laine liikme Merle Lilje esituses, suutmata seejuures unustada seda toredat ja andekat meest ennastki!

Kohtumiseni ikka Kajas!

 

PILETIINFO:

Piletid on eelmüügis vaid Piletilevis. Kaja Kultuurikeskusest saad pileti soetada ainult sündmuse päeval.