Viljandi haigla mobiilne meestebuss peatub Kaja parklas XXX jaanuaril.

Viljandi haigla ja Vähiliidu koostöös liigub Eestis novembrikuus mobiilne androloogiakabinet ehk meestebuss.

Androloogiakabinetis võtab vastu uroloog Teesi Sepp. Uroloogia on kirurgiline eriala, kus arstid tegelevad meeste kuse- ja suguteede haigustega. „Meestekuu ehk Movembri raames kutsume mehi endale tähelepanu pöörama ja oma tervist kontrollima. Käsitleme onkoloogilisi probleeme nagu kuseteede kasvajad ja ka healoomulisi probleeme nagu neeru- ja kuseteede kivid, põietalitlushäired ja põletikud. Uroloogid käsitlevad ka meestele eriomaseid muresid nagu eesnäärmehaigused, seksuaalhäired, sugutrakti ägedad ja kroonilised põletikud, kõik peenise- ja munandikoti-haigused,” selgitas meestebussis vastuvõtte alustav dr Teesi Sepp.

Bussis on ultraheliaparaat eesnäärme uuringuteks, kehaanalüsaator, millega saab mõõta kliendi kaalu, pikkust, lihasmassi, rasvaprotsenti, bioloogilist vanust ning muid spetsiifilisi näitajaid, samuti uriinivoolu mõõtmise aparaat, analüsaator ja palju muud. Kabineti varustus on samasugune nagu haigla statsionaaris ja seal tehakse 95% vajaminevatest uuringutest.

Vastuvõtule võib pöörduda kõigi meestele eriomaste haiguste kaebustega: eesnäärmevaevused, seksuaalhäired, meeste üleminekuiga, hüpogonadism, viljatus, kroonilised põletikud jne. Uroloogi vastuvõtule pääsemiseks on vaja saatekirja!

Ravikindlustatud isikutele kehtib esimesel külastusel visiiditasu 5.00 eurot. Ravikindlustuseta ja saatekirjata mehed saavad vastuvõtule pöörduda tasulises korras.

Registreerida saab helistades Viljandi haigla registratuuri 4343001 ja digiregistratuur.ee kaudu. Digiregistratuuris saab kinni panna ainult saatekirjaga aegu, telefoni teel ka tasulisi aegu.

Meestebuss alustab Tallinnast, peatudes 13. novembril kell 10-15.00 Salme Kultuurikeskuse parklas ja 21. novembril kell 10-18 Kaja keskuse parklas.

Kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument.