Esmaspäeviti  ja neljapäeviti kell 20.15 – 21.45 alates 11.septembrist 2023

FLAMENCO on Lõuna-Hispaanias Andaluusia maakonnas sündinud tants, mis on läbi põimunud omal ajal sinna rännanud paljude väikerahvaste kultuuridest. Kõik argipäevatoimetused ja läbielamised peegelduvad lauludes, tantsus ja kitarrimängus. Need kolm kuuluvad kokku. Arvatakse, et flamenco juured ulatuvad tulekultuse aegadesse ning algselt oli tants rituaalne. Ka on leitud, et märksõnad „tuline, leegitsev“ sobivad iseloomustamaks flamencotantsu ja –laulu olemust.

FLAMENCO trennid arendavad koordinatsiooni, rütmitunnet, keha liikuvust.

Lisaks flamencole õpime trennides ka romatantse ehk MUSTLASTANTSE. Mustlastants on tavapäraselt tempokas, sageli kulgeb see kiirenevas tempos. Tants sisaldab kiireid liigutusi ja erinevaid sammuskeeme. Naistele on tüüpilised laia joonega käeliigutused, mitmekihiliste seelikutega lehvitamine, keerutamine ja õlagade väristamine. Roma- ehk mustlastants on oma olemuselt väga lähedane flamencole.

Tantsida võib igaüks olenemata vanusest, soost, kehakujust. Eelnev tantsukogemus ei ole oluline. Peamine on pealehakkamine ja positiivne suhtumine ning soov tantsida.

TANTSIMINE – SEE ON KIRGLIK ELUVIIS!

Kuutasu 43 eurot (2 korda nädalas kokku 3 tundi). Esimene proovitund tasuta.

NB! eelregistreerimine vajalik!

Meie flamenco- ja mustlastantsijaid tutvustavad videod leiad alljärgnevatelt linkidelt:

https://www.youtube.com/watch?v=LkAwIU0gpXg

https://www.youtube.com/watch?v=u4JuB_rM5yo

 

Tantsuklubi Rosa Negra