Alates 11.septembrist 2023

Beebide Loovustoa loovustunnid toimuvad esmaspäeviti kell 10.00 lastele 6 kuud kuni 1,5 aastat kell 11.00 lastele 1,6-3 aastat

www.loovustuba.ee
www.loovustuba.blogspot.com
www.facebook.com/loovustunnid
www.twitter.com/loovustuba
www.instagram.com/loovustuba

Juhendaja õpetaja Tagli.

Loovustoa loovustundides töötavad oma ala professionaalsed pedagoogid.

Meie loovustundides on palju armsaid ja häid peresid, kelle emakeeleks on eesti, vene, soome, inglise, leedu, läti, mari või itaalia, saksa ja vietnami keel. Loovas keelekümbluses muutuvad Loovustoa loovustunnid säravateks ja toovad rõõmu väikestele ja suurtele.

Kuidas saavad pooleaastased lapsed Loovustoas hakkama ja mida nad seal teevad? Väga hästi saavad hakkama! Lapsed on nagu suured õpetajad, kes aitavad meie ideedel ja õpetustel materialiseeruda ning muudavad lihtsad ülesanded targaks ja mõtestatuks. Lastel on annet ja jõudu tegutseda turvalises keskkonnas vabalt. Loovustoas on lapsed vabad, so kriitikavabad. Nad saavad olla isetegijad ja loojad, nad avastavad maailmaasju ja loovad seoseid. Uudsus ja rutiin, materjalitunnetus ja vanaemade lauluke, värvideküllus ja lõuendi karedus, kõik see aitab kaasa lapse loovuse arengule. Loovustoa loovustunnid toovad lapses esile tema parimad küljed.

Loovustoa töövahendid on turvalised ja läbiproovitud. Palju kasutame loovustunnis loodusmaterjale ja taaskasutamist. Loovustuba teeb koostööd tuntud kaubamärkidega ja värvid on lastesõbralikud.

Loovustunnis töötame lastega põrandal koormakatte peal ja istume vaipadel. Palun võtke kaasa vahetusriided, mida tohib määrida ja käterätik, et oleks mugav pesta. Meie tööruumid on soojad ja varustatud heade pesemistingimustega. Soovitame võtta ka endale suurem põll või vahetusriided, et oleks mugav koos lapsega toimetada.

Tunnis kasutame toiduvärve, guašši, toiduained, kruupe-jahusid, vett, paberit, vahtu jpm. Igal nädalal ootab teid uus ja huvitav teema.

Kinnistame eelmistes tundides saadud teadmisi läbi samade töövõtete ja rakendame neid uues kuues. Igas tunnis on rütmipillid, laulud, salmid.

Käeline tegevus on oluline teie lapsele, et arendada lihaseid , koordinatsiooni ning sõnaline ja muusikaline lahendus toetab tema kõnearengut.

Tunni põhitegevus ja ülesehitus kordub tunnist tundi. Laps õpib sissejuhatava ja lõpulaulukese selgeks ning üsna kiiresti oskavad nad tunnis ajaliselt ja ruumiliselt orienteeruda ja teavad mida oodata.

Tunni põhiosaks on põhitöö ning mitu väiksemat ülesannet. Lapsed on veel väikesed ning nende tähelepanu kestab kuni 5 minutit, sellepärast on õpetajal varuks hulk kasulikke nippe ja mänge, kuidas tund huvitavaks ja köitvaks muuta.

Lubage oma lapsel liikuda, kuid jälgige, et ta ei sattuks kaaslase töö peale või muul viisil kahjustaks teie või teiste osalejate asju.

Vaata inspireerivaid pilte ja leia häid retsepte meie blogis:

www.loovustuba.blogspot.com